SOCIALBOA

Mission critical: Jak jsme aplikaci SOCIALBOA napojili na data z profilů na sociálních sítích

Realizace04-2020 - stále probíhá

Použité technologieBackend - PHP a Laravel Framework, Frontend - Vue.js

Logo of the firm in the blogpost

Nejkratší cestou k produkční verzi

Prvním krokem naší spolupráce se SOCIALBOA byla detailní analýza stavu celého projektu. Vývoj aplikace se zdál být téměř z 80 % hotový, chybělo ale klíčové – a nejnáročnější – napojení na sociální profily influencerů a přístup do jejich statistik (v první fázi šlo o Facebook, Instagram, YouTube a Blogger).

Získání potřebných dat ze sociálních sítí pro nás byla zajímavá výzva. Každá ze sociálních sítí má svoje pravidla, svoje marketingová API, jiné požadavky na bezpečnost a jiný proces schvalování. Vedle samotného kódování tak dokončení vývoje znamenalo i spoustu komunikace a slaďování jednotlivých kroků.

Vše probíhalo ve svižném tempu tak, aby ke spuštění celého startupu mohlo dojít co nejdříve a neprotahoval se už poměrně výrazný skluz.

„Vzhledem k inovativní povaze naší aplikace byl její vývoj náročný, bylo při něm nutné prošlapat nové cesty, na čemž se bohužel zasekl původně vybraný dodavatel. Když jsme oslovovali NetGlade, měli jsme s vývojem už roční skluz, aniž bychom se dobrali funkčního výsledku. S NetGladem jsme vše během několika měsíců dovedli ke spuštění. Cením si jejich rychlosti, profesionální komunikace a odbornosti. Projekt zvládli převzít naprosto hladce, kde jiní hledali překážky, oni viděli příležitosti. Velkým přínosem pro nás je i to, že sami přicházejí s podněty, radami a užitečnou zpětnou vazbou k fungování a dalšímu možnému rozvoji systému.“

Profile picture  of CEO

Martina Neubauerová, CEO SOCIALBOA