Škola OnLine

Ve Flutteru jsme vytvořili novou mobilní aplikaci na přehlednou a komplexní správu školních povinností

Realizace04-2022 - stále probíhá

Použité technologieFlutter, Dart, Firebase

Škola OnLine je úspěšný projekt našeho kmenového klienta Bakaláři, lídra na trhu v oblasti školních systémů. Jde o komplexní službu, která odemyká nové možnosti kontroly nad vším, co se děje ve škole. Učitelé v ní mohou například zadávat známky, zapisovat do třídnice nebo informovat žáky o novinkách ve výuce. Žáci a jejich rodiče pak získávají přístup třeba k aktuálním změnám v rozvrhu, známkám nebo přehledu naplánovaných písemek.

Novou Školu OnLine jsme vyvinuli tak, aby vyplnila mezery staré verze a poskytla plnohodnotnou správu školní agendy na úrovni moderních mobilních aplikací. Naším hlavním posláním bylo ji navrhnout tak, aby byla snadno uchopitelná pro všechny účastníky školního dění, ať už mobil drží v ruce dítě nebo dospělý. Jejich uživatelské návyky se liší, ale aplikaci by měli používat se stejnou lehkostí. V praxi to znamená, že uživatelské rozhraní musí být co možná nejpřehlednější a nejjednodušší. V nové verzi pro Android a iOS jsme se proto soustředili na vylepšené UX a řadu nových funkcí.

skola-online-mock-1.png

Aplikaci jsme se rozhodli vyvíjet ve Flutteru, který poskytuje vysokou flexibilitu při implementaci features i navrhování designu. Kromě vizuální stránky jsme intenzivně zapracovali i na ovládání, které je celkově rychlejší a intuitivnější než u předchůdce. Zároveň jsme dbali na to, aby neztratilo nic ze své jednoduchosti. Ta je nutná pro zachování uživatelské všestrannosti, kterou jsme od začátku považovali za nezbytnou.

V rámci nové verze jsme přidali notifikace na bázi Firebase, používaných hlavně k oznamování školních novinek a zadávání domácích úkolů. Na stejném SDK jsme postavili i sběr analytik, díky nimž můžeme snadněji identifikovat, na které části aplikace se zaměřit v nejbližších updatech. Díky Firebase Crashlytics také můžeme sledovat případné chyby v reálném čase a efektivněji je opravovat.

skola-online-mock-2.png